Извините, этот текст доступен только на “украинский” и “американский английский”.

У російських інформаційних мережах пошириться інформація про те, що на маріупольському підприємстві Інгаз планується відновити виробництво неону. Проте, ймовірність такої події вкрай низька.

 

Щодо обладнання, що залишилося в Маріуполі на території ТОВ «Інгаз».

Частина з цього унікального обладнання була варварськи розкрадена в перші ж дні захоплення підприємства. В даний час основна виробнича будівля має ушкодження, отримані під час обстрілу. і не захищає обладнання, що залишилося від атмосферного впливу. Електропостачання досі не відновлено. З настанням холодів опалення не передбачається. Всі ці фактори неминуче призведуть до остаточного виходу з ладу устаткування, що знаходиться там.

 

Продукція підприємства Інгаз використовується у високотехнологічних галузях. Для успішного функціонування підприємства такого рівня необхідно не тільки відповідне обладнання, а й висококваліфікований персонал, який володіє відповідними технологіями, системою організації робіт та контролю якості.

 

Керівництво підприємства та весь ключовий виробничий персонал ще у березні виїхали на підконтрольну Україні територію і там успішно відновили виробництво неону на резервному виробничому майданчику. Дії ж окупаційної влади, спрямовані на відновлення виробництва на устаткуванні, що знаходиться в Маріуполі, є протизаконними і жодного відношення до ТОВ «Інгаз» не мають.